İngiltere B1 Vatandaşlık Sınavı

B1 VATANDAŞLIK DİL SINAVI NEDİR ?
B1 vatandaşlık dil sertifikası İngiltere’de hâlihazırda yerleşim vizesi ve Ankara anlaşması vizesiyle bulunan kişilerin 5 yılın sonunda vatandaşlık başvuruları sırasında almaları gerekli evraklardan bir tanesidir.

Adaylar yerleşim vizesi başvuruları süresince sırasıyla A1, A2 sertifikalarını aldıktan sonra, edinmeleri gereken B1 sertifikası, dil seviyesi olarak diğerlerinden daha yukarda gibi görünse de, tıpkı diğer sınavlar gibi bir takım tekniklerle rahatça geçebileceğiniz bir sınavdır.

Sınavla ilgili teknik bilgi verecek olursak; sınav siz ve bir sınav görevlisiyle gerçekleşir. Sınav görevlisi 2 konu belirler ve bu konularla ilgili b1 dil seviyesinde sorular sorar. Ayrıca sınavda bir başka bölüm olarak geçen “topic part” olarak adlandırdığımız, sınava girmeden önce belirlemeniz gereken “konu bölümü” de bulunmaktadır. Sınava girmeden önce doldurmanız gereken bir topic formunuz olur ve bu formda kendinize bir konu ve o konuyla ilgili üzerinde konuşacağınız birkaç soru belirlersiniz. Sınav boyunca bu konuyla ilgili B1 dil seviyesinde konuşmanız ve size sorulan soruları cevaplamanız beklenir.

Sınav yaklaşık olarak 10 dakika sürer. Sınav sonuçları sınavdan sonraki gün sabah 9’da e-mail ile tarafınıza iletilir.

İngiltere Akademi olarak B1 sınavı hazırlığı ile ilgili tüm materyalleri, çalıştığımız adaylara sağlamaktayız. Ayrıca daha önce birlikte çalıştığımız adaylarımızın bazılarının sertifikalarını aşağıda görebilirsiniz.

Sınav içeriği, sınav hazırlık ve sınav tarihleriyle ilgili daha detaylı bilgi almak için bizlere iletişim bilgilerimizden ulaşabilirsiniz.